Dekoracja sali weselnej

Dekoracja sali weselnej powinna podkreślać niepowtarzalność i powagę odbywającej się tam uroczystości weselnej. Każda Panna Młoda chce, aby dodatkowo zachwyciła gości swoim urokiem. 

Dekoracja sali weselnej – pomysł

Pierwszą rzeczą, jaką trzeba zrobić jest wybór stylu, który będzie motywem przewodnim całej uroczystości. Od tego zależą dekoracje nie tylko samego miejsca wesela, ale także kościoła i samochodu. Zastanówcie się, co przemawia do Was najbardziej: styl romantyczny, wiejski, rustykalny, a może vintage? Podjęcie tej trudnej decyzji otworzy przed Wami drzwi do kolejnej: wyboru konkretnego miejsca. Wiedząc, jakie chcemy mieć wesele trochę łatwiej będzie zdecydować, która sala jest odpowiednia. 

Dekoracja sali weselnej – kwiaty

Dekoracje stworzone z żywych kwiatów są nieodłączną częścią każdego wesela. Ich piękno i zapach stworzą niezapomniany klimat dla Was, jak i dla Waszych gości. Doświadczeni floryści pomogą wybrać gatunki kwiatów tak, by całość komponowała się z pomysłem wesela. Warto zastanowić się nad roślinami sezonowymi – ich cena zazwyczaj jest niższa. Tworząc oprawę florystyczną całej ceremonii, należy pamiętać o tym jak ważna jest dbałość o szczegóły. Bez tego uda się stworzyć jedynie zbiór nawiązujących do siebie kompozycji kwiatowych. To właśnie niewielkie dekoracje, dopełniające całość oprawy florystycznej są wisienką na torcie. 

Dekoracja sali weselnej – papeteria ślubna i inne dodatki

Winietki, numerki na stołach, menu oraz oczywiście zaproszenia są kolejnym ważnym elementem dekoracji sali. Trzeba zadbać, by dopełniały się wzajemnie z dekoracją kwiatową oraz stylem całej uroczystości. Nie można bagatelizować takich drobiazgów jak świeczki i serwetki. Dobrze dobrane, będą dopełniać naszą wizję. Do tego dochodzi jeszcze dekoracja krzesełek i księga gości. Jeśli zadbacie o szczegóły pod okiem specjalistów, możecie spać spokojnie – efekt będzie olśniewający i na długo zapadnie w pamięci zarówno Wam, jak i Waszym gościom.