Dekoracja samochodu ślubnego

Samochód wiozący Parę Młodą musi być udekorowany. Rodzaj zastosowanych dekoracji zależy od konwencji całego ślubu oraz od upodobań. Ważne, by wyróżniał się na tle innych pojazdów na drodze i zwracał uwagę gości oraz przechodniów. Można go także wykorzystać podczas robienia ślubnych zdjęć.

Dekoracja samochodu – klasycznie

Tradycyjnie samochód wiozący nowożeńców przyozdabia się takimi samymi kwiatami, które wchodzą w skład bukietu Panny Młodej. Warto pomyśleć także o tym, aby kolorystyka całej dekoracji dobrze komponowała się z kolorem karoserii. W związku z tym najlepiej wybrać samochód biały lub czarny, mogą być także czerwień lub granat. Takie barwy są na tyle uniwersalne, że większość ozdób będzie dobrze do nich pasować. Kwiaty skomponowane w bukiet lub umieszczone na specjalnej podstawce przytwierdza się do maski auta. Do klamek przyczepia się zwykle wstążki i kokardy. 

Dekoracja samochodu – dodatkowo

Bardzo częstym dodatkiem do dekoracji są tematyczne tablice rejestracyjne. Najczęściej wybiera się takie z imionami Młodych, bądź napisami: Para Młoda, Nowożeńcy czy Just Married. Należy mieć na uwadze, że samochód wiozący Parę Młodą podlega tym samym prawom, co każdy inny pojazd na drodze. Jeśli zakrywamy numery rejestracyjne, należy zadbać o naklejki na szybach przedniej i tylnej. W końcu mandat w dniu ślubu nie wróży nic dobrego.

Innymi dodatkami są specjalnie przygotowane ozdoby, które mają uchwyty i zaczepy. Mogą to być serca czy złączone obrączki. Taka dekoracja pozwala się wyróżnić i urozmaicić wszechobecne kwiatowe ozdoby.


Dekoracja samochodu a inne dekoracje ślubne

 Myśląc o dekoracjach kościoła czy sali, warto wziąć pod uwagę także samochód, którym będziecie się poruszać. Ozdoby pojazdu powinny pasować do konwencji całego ślubu, ale także do charakteru samochodu i jego koloru. Jasne kwiaty na jasnym aucie nie będą szczególnie się wyróżniać. Inne dekoracje należy zastosować w przypadku samochodu sportowego, retro czy bryczki.