Co dołączyć do kwiatów?

Kwiaty wręczane są na rozmaite okazje: Dzień Nauczyciela, Matki i Babci, Ojca i Dziadka, a także Walentynki czy Dzień Kobiet. Prezent taki kojarzony jest raczej z paniami, ale coraz częściej obdarowuje się nimi także panów. Czym warto wzbogacić kwiatowy podarunek, aby nadać prezentowi odpowiedni do okazji wydźwięk?

Bombonierka

Pewnie wielu osobom czekoladki i słodycze przyszły na myśl jako pierwsze. Jest to chyba najczęściej dołączany do bukietu kwiatów dodatek. I słusznie! Kwiaty i czekoladki są świetnym duetem. Szczególnie, jeśli wiemy, że obdarowywana osoba lubi słodkości. Warto jednak dowiedzieć się czy nie jest w tym momencie na diecie. W końcu chcemy wywołać uśmiech na twarzy, a nie irytację.

Maskotka

Pluszowe misie, króliczki czy inne słodkie zwierzątka są najczęściej dołączane do bukietu w Dzień Zakochanych. Panie kochają takie połączenie, szczególnie gdy miś trzyma w łapkach wielkie, czerwone serce. Taki prezent to także dobry pomysł na powiedzenie „przepraszam”.

Ozdobny wazonik

Wazon to dobry pomysł na bardziej formalny prezent. Dodatkowo może zostać od razu wykorzystany. Najlepiej zdecydować się na prosty, klasyczny i przezroczysty wazonik. Dzięki takiemu wyborowi będziemy mieć pewność, że nasz prezent wpasuje się do każdego wystroju i nie wyląduje na dnie szafy.

Wino

Butelka wina jest dobrym prezentem na imieniny, urodziny i inne okazje, w których przewidywane jest picie alkoholu. Należy oczywiście wybrać porządny alkohol. Można wcześniej dowiedzieć się nieco o preferencjach obdarowywanej osoby. Prezent taki jest rzecz jasna nie wskazany, gdy wiemy, że osoba ta jest abstynentem lub zażywa regularnie leki.

Owoce

Koszyk owoców przewiązany ozdobną wstążką jest świetnym pomysłem na dodatek do bukietu. Jeśli nie znamy zbyt dobrze obdarowywanej osoby i nie mamy pojęcia, co kupić – taki pomysł może nas wybawić z opresji. Jest to także dobre rozwiązanie, jeśli ktoś jest fanem zdrowego stylu życia. Na pewno doceni taki podarunek.

Podsumowanie

Drobny upominek dołączony do bukietu kwiatów jest dobrym uzupełnieniem całego prezentu. Należy jednak przemyśleć swój wybór i dopasować go do okazji. Liczą się także preferencje obdarowywanej osoby. Warto jednak włożyć tą odrobinę wysiłku i wybrać coś ładnego – same kwiaty są zawsze mile widziane, ale czasami nie wystarczą.