Dekoracje stołów bankietowych

Organizując bankiet, firmowe spotkanie integracyjne czy inną imprezę tego typu, warto pomyśleć o przystrojeniu stołów. Najlepszą dekoracją będą oczywiście kwiaty. W połączeniu z innymi elementami, takimi jak świece, lampiony czy stroiki uzyskamy dekorację, która podkreśli klimat imprezy i nada jej charakteru.

Dekoracja stołu – zasady

Przyozdabiając stoły należy pamiętać o kilku prostych zasadach. Po pierwsze dekoracja musi pasować do zastawy i obrusu. W przeciwnym wypadku uzyskamy efekt braku harmonii i rozproszenia. Pamiętajmy też o zasadzie: co za dużo, to nie zdrowo. Im skromniejsza zastawa, tym bogatsza dekoracja i na odwrót. Jeśli nie zrównoważymy tych elementów, uzyskamy wrażenie przesytu.

Ważną sprawą jest także pamiętanie o celu imprezy. Na pewno nie jest nim nadmierne i nachalne zwracanie uwagi gości na dekoracje znajdujące się na stołach. Mają one podkreślać nastrój spotkania, a nie je zdominować. By tak osiągnąć, należy zadbać, by stroiki nie blokowały dostępu do potraw. To zirytuje gości, zamiast ich zachwycić. Jeśli ustawiamy świeczki czy lampiony, to zróbmy to w taki sposób, by zminimalizować ryzyko poparzenia. Kolejna sprawa jest wielkość dekoracji. Tutaj też nie należy przesadzać. Goście siedzący naprzeciw siebie powinni się widzieć i mieć możliwość swobodnego prowadzenia rozmowy.

Rodzaj dekoracji a czas spędzony na sali

To, jakie dekoracje zastosujemy zależy o kilku czynników. Jednym z nich jest czas, jaki goście spędza przy stołach. Jeśli przewidujemy tylko krótki obiad, a później goście zostaną zaprowadzeni do innego pomieszczenia, nie musimy bać się żywych kwiatów. W przypadku, kiedy sala jadalna jest połączona z parkietem i właśnie tu nasi goście spędzą całą imprezę, do kwestii trzeba podejść ostrożniej. Żywe kwity należy odpowiednio przygotować, aby nie zwiędły. W końcu maja upiększać stoły, a nie je szpecić.

Czego unikać?

Dekorując stół przede wszystkim unikajmy kwiatów o zbyt intensywnej woni. Przy stole powinny znaleźć się rośliny o subtelnym zapachu lub te całkowicie bezwonne. Kolejna sprawą są świece i lampiony. Jeśli na Sali pojawi się alkohol, wszelkie tego typu ozdoby należy ustawić stabilnie. W przeciwnym wypadku imprezę może zdominować interwencja straży pożarnej.