Bukiet kwiatów jest uniwersalnym prezentem oraz ozdobą. Potrafi zachwycić, a także powiedzieć za nas bardzo wiele rzeczy. Kwiaty cenione były już przez naszych przodków od początków cywilizacji, a nawet wcześniej. Można je uprawiać w ogrodzie, w doniczce, a także włożyć do wazonu. Dlaczego ludzie kochają kwiaty?
Są wyjątkowe
Obserwując otaczającą nas przyrodę, możemy znaleźć wiele piękna. Jednak kwiaty stanowią niezaprzeczalny cud natury. Wyróżniają się zarówno wyglądem, jak i zapachem. Ich różnorodność jest ogromna: kwiaty znajdziemy w niezliczonej liczbie barw, kształtów oraz zapachów. Ludzie cenią także ich delikatność. Wszystko to sprawia, że kwiaty są tak niezastąpione jako ozdoba i prezent na niemal każdą okazję.
Każdy znajdzie coś dla siebie
Różnorodność, jaką odnajdujemy w świecie natury wciąż zadziwia zarówno naukowców, jak i zwykłych ludzi. Kwiaty są tego żywym dowodem. Różne barwy, kształty, zapachy sprawiają, że królestwo kwiatów jest wręcz nieskończenie wielkie. Dzięki temu każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Możemy skomponować odpowiedni bukiet, biorąc pod uwagę zarówno gusta, jak i okazję.
Mają złożona symbolikę
Różne kwiaty z czasem nabrały różnego znaczenia. Dzięki temu, dobierając odpowiednie gatunki, możemy wyrazić emocje i intencje bez słów. Na przykład czerwone róże zarezerwowane są dla kobiety, którą mężczyzna darzy miłością romantyczną. Białe natomiast oznaczają miłość platoniczną. Inne bukiety czy wiązanki komponuje się na ślub, inne na Dzień Matki, a jeszcze inne na pogrzeb.
Są uniwersalne
Tak jak wiele jest okazji, aby podarować komuś prezent, tak wiele mamy kwiatów. Przyjęło się sądzić, że taki podarunek zarezerwowany jest dla pań. Jednak coraz częściej kwiatami obdarowywani są także mężczyźni. Bukiet kwiatów jest odpowiednim prezentem na imieniny, urodziny, a także na Dzień Nauczyciela i Dzień Ojca. Za pomocą zgrabnego bukietu możemy powiedzieć „kocham cię”, „dziękuję” czy „przepraszam”.
Działają na wiele zmysłów
Kwiaty oddziałują nie tylko na nasz zmysł wzroku, zachwycając barwami i kształtami. Działają także na zmysł węchu: ich zapachy możemy podzielić na delikatne i intensywne, słodkie i ostre, orzeźwiające i upajające.