Eko wesele – powrót do natury

Eko-trendy przeniknęły do naszego życia i zagościły w nim na dobre. Jest to wyraz chęci powrotu do korzeni, do natury i życia w zgodzie ze sobą i otaczającym nas światem. Bycie ekologicznym to nie tylko sięganie po zdrowe jedzenie i prowadzenie zdrowego stylu życia. To także walka z nadprodukcją śmieci, wykorzystywanie surowców wtórnych oraz wyrobów pochodzących z rękodzieła. Moda ta nie ominęła trendów weselnych.

Bliżej natury

Wiele Par Młodych marzy o zorganizowaniu ślubu i wesela w plenerze. Są gotowi stawić czoło trudnościom organizacyjnym, które wiążą się z odbyciem się ceremonii ślubnej poza kościołem czy urzędem stanu cywilnego. Nie straszna im nawet kapryśna polska pogoda, która często udaremnia lub co najmniej bardzo utrudnia takie przedsięwzięcia. Jednym słowem są w stanie włożyć wiele wysiłku w organizację swojego ślubu i wesela, aby odbyło się ono na łonie natury.

Eko dekoracje

Także dekoracje weselne wpisują się w eko-trendy ostatnich lat. Sama natura daje nam przecież mnóstwo inspiracji. Niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju klimat to zdecydowanie atut takich wesel. Wbrew ogólnym przekonaniom eko dekoracje wcale nie muszą wyglądać amatorsko i nieefektownie. Jeśli przychodzą wam na myśl ozdoby makulaturowe robione przez przedszkolaków to możecie się bardzo zdziwić.

Żywe kwiaty – najlepsza dekoracja

Nieodłącznym elementem dawnych wesel były zdobienia wykonane z żywych kwiatów, wianki, bukiety czy wazony. W czasach współczesnych często zastępuje się je sztucznymi, ponieważ są znacznie tańsze. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat moda na wesela z żywymi kwiatami wróciła. Są one w końcu najpiękniejszą dekoracją, która zbliża do natury. Są także w pełni ekologiczne.

Barwy natury

W kwestii kolorystki najlepiej postawić na brązy, zielenie i beże. Dobrym dodatkiem będzie także biel, która rozświetli każdą kompozycję. W kwestii wystroju warto zastosować surowe drewno, które nada niepowtarzalny wygląd przyjęciu. Smaczki takie jak skrzynie i pudełeczka na drobiazgi dodadzą wyjątkowości i niepowtarzalności całej scenerii.