Kwiaty cięte w domu – dlaczego warto?

Kwiaty doniczkowe w domu to już raczej standard. Większość z nas lubi mieć trochę natury u boku. Warto raz na jakiś czas kupić także kwiaty cięte – ot tak, by umilić sobie życie! Jest to wskazane zwłaszcza, gdy dużo czasu spędzamy w mieszkaniu.

Kolorowy zawrót głowy

Każdy z nas ma inny gust – lubimy różne kolory i tymi ulubionymi zwykle się otaczamy. Pewne barwy nam się podobają bardziej, inne mniej, a za jeszcze innymi nie przepadamy. Jednak nie ma chyba wielu ludzi, u których wyraźne, odpowiednio dobrane kolorowe kwiaty nie wzbudzą uśmiechu. Krzykliwe barwy przyciągają naszą uwagę i zwykle wiążą się z pozytywnymi emocjami. Być może jest tak dlatego, że kojarzą się nam z dzieciństwem. Jednak, bez względu na powód, warto po prostu skorzystać z tego dobrodziejstwa!

Zapomnij o nudzie!

Dodatkową zaletą dekorowania mieszkania ciętymi kwiatami jest nieskończona ilość możliwości. W dzisiejszych czasach mamy dostęp do kwiatów o tak różnych barwach, kształtach i zapachach, że naprawdę jest z czego wybierać! Wystarczy użyć wyobraźni – a jeżeli nie specjalnie mamy pomysł – zawsze można poprosić florystę o pomoc.

Mała zmiana – proszę bardzo!

Znudził ci się wystrój wnętrza, który oglądasz codziennie od kilku lat? Jeżeli nie masz w planach remontu czy chociażby przemeblowania, możesz coś zmienić w inny sposób. Dekorując pomieszczenie kwiatami, odmienisz je nie do poznania. A za tydzień możesz postawić na zupełnie inny styl!

Zrób to sam

Dekoracje z ciętych kwiatów mogą także zapewnić ci kreatywne i rozwijające zajęcie. Nawet jeżeli nie odkryłaś do tej pory w sobie talentu w tym kierunku – spróbuj. Zamów odpowiednie kwiaty i inne elementy, które przypadły ci do gustu, a potem – do dzieła. Improwizuj, sprawdzaj, inspiruj się internetem. Na pewno ci się uda, i nawet jeżeli nie będzie to mistrzostwo świata, to i tak warto! Poza miło spędzonym czasem, będzie to doświadczenie, które pozytywnie wpłynie na twoją kreatywność i poczucie estetyki.