Ślub latem – na co zwracać uwagę?

Najwięcej ślubów odbywa się w czerwcu, lipcu i sierpniu. Sezon letni przyciąga około 90% Młodych Par. Nie jest to nic dziwnego – słońce, bujna roślinność i ciepłe wieczory to marzenie nie jednej Panny Młodej.

Ślub latem – zalety

Pierwszą myślą dotycząca lata jest zwykle ładna pogoda. Każdy chciałby w dniu swojego ślubu mieć sprzyjającą aurę. Gdy jest ciepło, nie musimy martwić się czy płaszcz pasuje do sukni ślubnej i mieć w zanadrzu kilku strojów na różne kaprysy pogody. Wystarczy bolerko, chroniące przed lekkim wiatrem czy mała parasolka ma ewentualny deszczyk.

Lato jest wymarzoną pora na wesele w plenerze. Ciepło utrzymuje się do późnego wieczora, a nawet całą noc. Daje to możliwość spędzenia zabawy pod gwiazdami w ogrodzie oświetlonym lampionami. Brzmi romantycznie, prawda?

Letnie miesiące są też najlepszą pora na plenerową sesję zdjęciową. Łatwiej jest ją zorganizować, kiedy pogoda nie jest tak kapryśna. Do tego dużo przyjemniej jest, gdy chłód nie wygania nas do domu. Jeśli marzycie o sesji zdjęciowej na plaży lub w łanach zbóż – koniecznie musicie wziąć ślub latem.

Wakacyjny czas jest także porą kwiatów. Wybór jest duży, a same kwiaty nieco tańsze niż zimą lub późną jesienią. Dalie, stokrotki, a może słoneczniki – wybór należy do Was.

Letnie wesela pozwalają też na puszczenie wodzy fantazji. Kolorystyka, motyw przewodni i dekoracje możecie dobrać dowolnie. Zima, wiosna i jesień dają w tej kwestii dużo więcej ograniczeń. Lato nie narzuca stylu, wszystko zależy od Was.

Ślub latem – wady

Jak każda pora roku, także lato nie jest pozbawione wad. Lubimy ciepło, ale upał już niekoniecznie. Pamiętajcie, że wybrane przez Was miejsce koniecznie musi mieć klimatyzację. Jeśli robicie wesele w plenerze, dobrym pomysłem będzie namiot, gdzie goście będą mogli schronić się przed prażącym słońcem.

Lato przemawia do Was najbardziej – nie zapominajcie, że nie tylko do Was. To właśnie w czerwcu, lipcu i sierpniu odbywa się najwięcej ślubów. Zarezerwujcie więc termin z dużym wyprzedzeniem, zorganizujcie fotografa i kapelę. Na ostatnią chwilę może być to bardzo trudne.