Kwiaty dla mężczyzny

Kwiaty są popularnym i uniwersalnym prezentem na niemal każdą okazję. Urodziny, ślub, walentynki czy pożegnanie koleżanki z pracy – na każdą z tych okoliczności będą odpowiednim podarunkiem. Jednak zwykło się zakładać, że kwiaty można dać kobiecie, ale mężczyźnie już nie. Istnieją wyjątki od tej reguły.

Kwiaty dla mężczyzny – okazja , wiek, pozycja społeczna

Nie na każdą okazję wypada podarować mężczyźnie kwiaty. Prezent taki będzie odpowiedni na Dzień Ojca czy Dzień Dziadka. O bukiecie można także pomyśleć, jeśli chcemy podziękować swojemu nauczycielowi, czy to w szkole czy na studiach. Ważny jest także wiek obdarowywanego. Z reguły kwiaty daje się mężczyznom starszym od siebie, co najmniej w wieku średnim. Kolejną sprawą jest pozycja społeczna. Kwiaty wypada podarować swojemu przełożonemu, profesorowi, ojcu czy dziadkowi.

W jakich przypadkach kwiaty dla mężczyzny są nie na miejscu?

Na pewno jest tak w przypadku młodych mężczyzn. Taki prezent może ich zawstydzić. Mogą także pomyśleć, iż dajemy im do zrozumienia, że są mało męscy. Oczywiście nie każdy mężczyzna tak zareaguje, ale nie warto ryzykować. Jeśli obdarowywany jest w takim samym wieku jak my czy jest naszym kolegą z pracy, zajmującym podobną pozycję także nie wypada dawać mu kwiatów.

Jakie kwiaty podarować mężczyźnie?

Nie każdymi kwiatami wypada obdarować mężczyznę. Zwiewny i delikatny bukiet nie jest dobrym pomysłem. Na szczęście floryści mają sposoby, aby uczynić bukiet kwiatów bardziej „męskim”. Ważne, aby cała kompozycja była wyrazista i z charakterem oraz miała klarowny motyw przewodni. Do kwiatów warto dołączyć upominek, który będzie jednoznacznie wskazywał, że obdarowywany jest mężczyzna. Pamiętajmy także, że przedstawicielom płci „brzydszej” nie wręcza się kwiatów doniczkowych.

Kwiaty nie tylko dla kobiet

Obyczaje, które od wieków dyktowały nam określone zachowania, ostatnimi czasy są poddawane w wątpliwość. Wiele z nich w przeszłości miało swoje przyczyny i były po prostu użyteczne. Jednak w dzisiejszych czasach powody te są zwykle nieaktualne i raczej szkodzą niż pomagają. Stereotyp nie obdarowywania mężczyzn kwiatami także zaczyna się zmieniać. Coraz częściej odbiorcami kwiatowych prezentów są właśnie panowie. Ostatecznie, w dobie wolności, decyzja należy do nas. Jednak przedtem warto dowiedzieć się, co o takim geście myśli dany mężczyzna. Chcemy przecież wyrazić szacunek i ogólnie pozytywne reakcje, a nie zawstydzić czy rozgniewać.