Przesyłki kwiatowe – dlaczego warto?

Usługa przesyłek kwiatowych wciąż zyskuje na popularności. Niemal w każdym mieście znajdzie się co najmniej kilka firm zajmujących się takimi usługami. W końcu kwiaty są dobrym prezentem na każdą okazję.

Jak działają przesyłki kwiatowe?

Mimo, że nie jest to jedna organizacja, tylko wiele oddzielnych działalności, to przesyłki kwiatowe działają na podobnych zasadach. Bukiet zamówić można telefonicznie lub przez internet, jeżeli dana firma posiada swoją stronę. Gdy już podejmiemy decyzję skorzystania z przesyłek kwiatowych, musimy wybrać kwiaciarnię. Warto dowiedzieć się o niej więcej, by później nie być niemile zaskoczonym. Następnie wymieramy odpowiedni bukiet. Zwykle możemy zdecydować się na gotową kompozycję albo skomponować wiązankę samodzielnie. Kolejnym krokiem jest podanie danych i adresu osoby, która ma dostać kwiaty oraz daty i godziny doręczenia. Wiele kwiaciarni daje możliwość dołączenia do kwiatów liściku, słodyczy czy maskotki.

Czy przesyłki kwiatowe są drogie?

Cena takiej usługi zaczyna się od 70 zł. Górną granicę ciężko oszacować: zależy co i gdzie chcemy wysłać. Czy to drogo? Myślę, że nie. Zwykle cena ta jest trochę wyższa niż cena bukietu, który chcemy wysłać. Zresztą nie ma co oszczędzać, ponieważ możemy być zaskoczeni efektem – i będzie to zaskoczenie niezbyt miłe. Zbyt niska cena może spowodować, że usługodawca będzie ciąć koszta, gdzie tylko się da. Może to oznaczać niezbyt efektowne bukiety, zwiędnięte, takie które zwiedzały całe miasto przez kilka godzin. Dodatkowo mogą wystąpić opóźnienia, a nie chcemy przecież przegapić odpowiedniego momentu.

Zalety przesyłek kwiatowych

Najważniejszą zaletą jest to, że możesz podarować wybranej osobie kwiaty w sytuacji, gdy nie masz możliwości zjawić się osobiście. Możesz nawet mieszkać w innym mieście! Praca, delegacja czy natłok codziennych zajęć nie będą przeszkodą. Bukiet kwiatów możesz podarować dokładnie w dniu urodzin, a nie wtedy kiedy masz czas. Jeśli wstydzisz się zaprosić koleżankę z pracy na kolację – możesz wysłać jej kwiaty z propozycją wspólnego wyjścia. Przesyłki kwiatowe dają mnóstwo możliwości, a także radości i uśmiechu.