Kwiaty żywe czy sztuczne?

Organizacja ślubu wymaga podjęcia wielu decyzji. Jedne z nich są bardzo ważne, inne nieco mniej, ale każda z nich wpłynie na niepowtarzalny charakter tego wyjątkowego dnia. Jeśli chodzi o dekoracje, kluczowe jest rozstrzygnięcie, czy sięgnąć po kwiaty żywe czy jednak sztuczne.

Żywe kwiaty – tradycja i piękno

Żywe kwiaty są nieodłącznym elementem wesela. Ich piękno jest niepodważalne i niezaprzeczalne. Mimo ciągłego ulepszania technik produkcji kwiatów sztucznych, wciąż nie są one w stanie przyćmić lub choćby zbliżyć się do uroku swoich żywych pierwowzorów. Do tego dochodzi ich zapach. Jeśli umiejętnie dobierze się gatunki kwiatów, efekt będzie olśniewający i utrzyma się aż do rana. Warto wiedzieć, że zmysł powonienia jest niezwykle czuły i w dużej mierze odpowiada za nasze samopoczucie i wspomnienia. Jeśli marzy Ci się niezapomniane wesele, wybierz żywe kwiaty!

Żywe kwiaty – symbolika

Są nie tylko piękne. Mają także swoje znaczenie. Nie czas rozwodzić się nad symboliką poszczególnych gatunków – dość powiedzieć, z czym kojarzą się kwiaty ogólnie. Pierwszą myślą zwykle jest piękno przyrody, naturalność i harmonia. Czy nie są to cechy, których wszyscy pożądamy? Nie można zapomnieć także o popularnym kojarzeniu kwiatów z miłością i przyjaźnią. Jest to szczególnie ważne w dniu ślubu, nic dziwnego więc, że wybieramy żywe kwiaty jako towarzyszy wesela. Kwiaty są także symbolem radości. Każdy ślub powinien być synonimem szczęścia. Jak widać jest mnóstwo powodów, by nie zastępować żywych kwiatów ich sztucznymi odpowiednikami.

Żywe kwiaty – czy trzeba wydać na nie fortunę?

Powszechnie uważa się, że dekoracje z żywych kwiatów muszą być drogie. Okazuje się jednak, że można wiele zaoszczędzić wybierając kwiaty sezonowe. Są one tańsze, a do tego wniosą do aranżacji Twojego wesela powiew świeżości.