Najtrwalsze kwiaty cięte

Kupując kwiaty cięte, chcemy cieszyć się ich pięknem jak najdłużej. Mają sprawiać nam radość, a nic tak jej nie psuje jak widok zwiędniętych płatków. Są sposoby na przedłużenie ich trwałości (o których możesz przeczytać TUTAJ). Inną dobrą radą jest kupowanie odpowiednich gatunków, które wytrzymują w wazonie dłużej.

Storczyk

Bardzo popularna roślina dekoracyjna, wykorzystywana zarówno jako kwiat doniczkowy, jak i cięty. Ma subtelny zapach, a gama kolorystyczna płatków jest bardzo szeroka: od barw delikatnych, jak biały, bladożółty czy pastelowy róż, po bardziej krzykliwe, jak fiolet, niebieski czy pomarańczowy. Występują też odmiany nakrapiane. Storczyki nie potrzebują dużo wody, świetnie więc nadają się do dekoracji sal jako element stroików.

Goździk

Zwykle kojarzy nam się z dniem kobiet w okresie PRL-u, kiedy to goździki były powszechnie wręczanymi kwiatami. Na dość długo odeszły w zapomnienie, jednak teraz wracają do łask. Najpopularniejsze kolory biały, różowy i czerwony.

Lilia

Zachwyca eleganckim pięknem oraz zapachem. Jednak może on przeszkadzać ludziom nie przepadającym za intensywnymi woniami. Mniej pachnące są lilie azjatyckie. Warto wiedzieć, że usunięcie z tych kwiatów pylników znacznie wydłuży ich żywotność w wazonie.

Amarylis

Jego właściwa nazwa brzmi Hippeastrum, czyli zwartnica. Kwiat ten jest dość okazały, ma duże płatki i pustą w środku łodygę. Sprzedaje się je zimą, przez co często wykorzystywane są do wiązanek bożonarodzeniowych oraz zimowych bukietów ślubnych. Amarylis spotykany jest najczęściej w kolorze białym, czerwonym i łososiowym.

Eustoma

Kwiaty te są bardzo delikatne i drobne, przez co sprawiają wrażenie kruchych. Są jednak bardzo wytrzymałe – floryści często wykorzystują je do dekoracji ślubnych, wiązanek czy butonierek. Najczęściej spotykane kolory to biel, fiolet, róż i zieleń.

Margerytka

Często nazywane są „stokrotkami na długiej łodydze” i kojarzone z tandetą. Jednak odmian tych kwiatów jest tak dużo, że niektóre wydają się być wręcz inną rośliną. Bogactwo kształtów i barw jest bardzo szerokie i wciąż rośnie.

Słonecznik

Kojarzy się z wiejskim, sielskim klimatem i świetnie nadaje do dekoracji imprez w rustykalnym stylu. Późną jesienią słoneczniki dostępne są w bardzo przystępnej cenie, ze względu na łatwość wyhodowania. Sprawdzają się zarówno w większych bukietach, jak i pojedynczo: już jeden słonecznik stanowi piękną ozdobę.