Przypinka i butonierka Pana Młodego

Kwiaty umieszczane w butonierce Pana Młodego są nieodzownym elementem jego stroju. Butonierka (z francuskiego boutonnière) jest otworem na guzik, znajdującym się w lewej klapie marynarki. Tradycyjnie wkłada się tam żywy kwiat, mały bukiecik lub inne ozdoby, a łodygę lub uchwyt umieszcza się po drugiej stronie klapy. Obecnie stosuje się także przypinki, wpinane w materiał. Tradycja przyozdabiania klap marynarki kwiatami jest dość stara. Ozdobę tą stosuje się także na inne okazje niż ślub, lecz w dniu wesela jest elementem tak samo obowiązkowym jak bukiet Panny Młodej.

Tradycyjnie…

Zazwyczaj przypinka Pana Młodego wykonana jest z tych samych kwiatów co wiązanka ślubna partnerki. Stylem powinna nawiązywać do konwencji całego wesela, ale także oddawać osobowość noszącego ją mężczyzny. Wszystkie te wytyczne mogą przyprawić o zawrót głowy, ale bez obaw. Wprawne ręce florystów potrafią wyczarować prawdziwe cuda. Mimo że przypinka Pana Młodego nie może być zbyt dużą ozdobą, można puścić wodzę fantazji. Prócz żywych kwiatów i liści, których jest przecież tyle gatunków i rodzajów, można użyć także ozdób, takich jak koraliki, pióra, wstążki czy papierowe dekoracje. Wszystko zależy od Państwa Młodych.

… ale z nutką oryginalności

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że ozdobie, jaką jest przypinka Pana Młodego, należy poświęcić tyle samo uwagi co bukietowi ślubnemu. Strój Pana Młodego zazwyczaj nie jest zbyt fantazyjny, więc jest to jedyny sposób na dodanie mu oryginalności czy nawet nutki szaleństwa.

Podsumowując…

Przypinka przy klapie marynarki Pana Młodego jest nieodzownym elementem każdego wesela. Powinna być utrzymana w podobnym stylu co bukiet Panny Młodej, jak i nawiązywać do konwencji całego wesela. Można pokusić się także o nutkę oryginalności i dodać osobisty akcent, który będzie odzwierciedlał osobowość Pana Młodego. Pamiętajmy, że ta niewielka ozdoba będzie towarzyszyć Wam przez całe wesele. Na pewno zauważą ją wszyscy goście, będzie także na każdej fotografii. Przypinka jest więc dla Pana Młodego tym, czym biżuteria dla Panny Młodej. W tym kontekście nabiera znacznie większego znaczenia niż mogłoby się wydawać.