Ślub jesienią – o czym należy pamiętać?

Każda pora roku ma swoje wady i zalety. Z perspektywy planowania ślubu i wesela, jesień nie wydaje się wymarzoną częścią roku. Widzimy głównie widmo niekorzystnych warunków pogodowych, które niczym złowrogi cień wisi nad naszymi głowami. Jednak jesień potrafi pozytywnie zaskoczyć – można znaleźć wiele jasnych stron tej pory roku.

Ślub jesienią – zalety

Jesień potrafi być naprawdę piękna. Prawdziwa złota jesień uważana jest przez wielu ludzi za najbardziej widowiskową porę roku. Wyobraźcie sobie spacer pośród kolorowych liści, przez które przebijają się delikatne promienie słońca. Sesja fotograficzna w takiej scenerii to marzenie wielu par.

Dodatkowo jesienią robi się nieco chłodniej. Nie trzeba więc szukać sali z klimatyzacją czy martwić się o makijaż, który spływa z twarzy razem z potem.

Jeśli chodzi o dekoracje, jesień jest łaskawą porą roku. Sceneria za oknem potrafi wprawić w zachwyt. Ponadto do dekoracji można dodać suszone i świeże liście w różnych kolorach czy jarzębinę, która czerwieni się za oknem.

Niedocenioną zaletą jest także to, że dni robią się coraz krótsze. Oznacza to, że podczas wesela możemy natrafić na przepiękny zachód słońca i szybciej będziemy cieszyć się półmrokiem. Umiejętne wykorzystanie świec stworzy romantyczny nastrój na resztę wieczornej zabawy.

Zaletą jesieni jest także oszczędność: ze względu na mniejsze obłożenie możemy wynegocjować korzystniejsze ceny zarówno wynajęcia sali, jak i fotografa czy kapeli.

Ślub jesienią – o czym trzeba pamiętać?

Niestety jesień nie ma samych zalet. Najczęstszym zarzutem wobec tej pory roku jest nieprzewidywalność pogody. Z takiej opresji można jednak wyjść obronną ręką. Przede wszystkim należy zadbać o ubiór. Koniecznie przygotujcie sobie coś, co ochroni Was przed chłodem i deszczem, gdy zajdzie taka potrzeba. Świetnym pomysłem będą weselne parasolki dla Państwa Młodych. Jeśli planujecie imprezę w plenerze, pomyślcie o namiocie. Będzie to bezpieczny kompromis.

Ślub jesienią – tak czy nie?

Wybierając datę ślubu, należy zastanowić się nad priorytetami. Jeśli marzycie o czymś innym i niezwykłym, a do tego chcecie nieco zaoszczędzić – jesień będzie dla Was idealną porą. Zastanówcie się jednak czy nie będziecie zawiedzeni, jeśli pogoda nie spełni Waszych oczekiwań.