Ślub na plaży – marzenie czy koszmar?

Ciepły piasek pod stopami, szum fal i chłodny wiatr to wymarzona sceneria na urlop, ale także na ślub. Wiele Par Młodych pomyślało o takiej możliwości, lecz zwykle na tym się skończyło. Ślub na plaży jest z jednej strony marzeniem, ale z drugiej koszmarem organizacyjnym i finansowym.

Ślub w plenerze

Ślub na plaży, jak każdy ślub w plenerze, wymaga dużo wysiłku organizacyjnego. Aby dostać zgodę na przeniesienie całej ceremonii z murów kościelnych bądź urzędu stanu cywilnego, trzeba się trochę namęczyć. Na szczęście moda na takie wesela wymusiła na księżach i urzędnikach pewne ustępstwa i dzisiaj o wiele łatwiej uzyskać decyzję pozytywną.

Kapryśna pogoda

Warunki pogodowe są jednym z największych zmartwień par, które zdecydowały się na ślub w plenerze. Już wybierając datę uroczystości, warto przyjrzeć się długoterminowym prognozom pogody. Trzeba także pomyśleć o planie awaryjnym na wypadek niespodziewanego deszczu czy chłodu.

Miejsce ślubu i wesela

Najważniejszą kwestią jest podjęcie decyzji czy na plaży odbędzie się tylko ceremonia ślubna, czy planujemy także wesele nad morzem. Pierwsza opcja jest oczywiście dużo łatwiejsza do realizacji, ale wiele par marzy o imprezie weselnej z pięknym zachodem słońca na plaży. Będzie to niezapomniana sceneria nie tylko dla Was, ale i dla Waszych gości. Aby zrealizować tą wizję trzeba uzyskać niezbędne pozwolenia. Niezależnie od tego czy zdecydujecie się na dziką plażę, czy taką przynależącą do hotelu – musicie ustalić, kto jest jej właścicielem. Może to być osoba prywatna lub gmina miasta. Miejsce takie najlepiej zarezerwować dużo wcześniej, aby nie okazało się, że ma tam stanąć jakaś letnia atrakcja.

Ślubne dekoracje na plaży

Jednym z pomysłów na ślubne dekoracje nad morzem są oczywiście muszle. Można udekorować nimi stoły, ale także dodać je do butonierki Pana Młodego i wpleść we włosy Panny Młodej. Doskonale pasować będą także małe drewniane statki oraz chorągiewki trzepoczące na wietrze. Najważniejszą dekoracją będą oczywiście żywe kwiaty. Doskonale sprawdzą się te białe i błękitne, wraz z aranżacją, delikatną i pastelową z eleganckim granatem, stworzą piękną kompozycję.