Ślub w plenerze – dekoracje

Śluby plenerowe organizowane są w Polsce dopiero od kilku lat. Wiąże się to ze zmianą przepisów w 2015 roku, dzięki czemu łatwiej dostać zgodę na taką ceremonię poza urzędem stanu cywilnego. Jeśli Wy także marzycie o pięknej uroczystości pod chmurką to do dzieła! Czas zacząć planować dekoracje.

Ślub w plenerze – miejsce

Najpierw trzeba zdecydować, jaka sceneria najbardziej nam odpowiada: ogród, plaża, a może las? Możliwości jest wiele, a wybór zależy od wyobraźni i gustu. Ogród jest najczęściej wybieranym miejscem na wesela pod chmurką. Ogrody przy dworkach czy restauracjach są też najbardziej dostępne. Daje to możliwość zorganizowania imprezy półplenerowej. Nadmorska plaża czy bajkowa leśna polana są nieco trudniej dostępnymi lokalizacjami. Jeżeli jednak nie wyobrażacie sobie ślubu gdzie indziej – do dzieła! Na pewno uda Wam się znaleźć odpowiednie miejsce.

Ślub w plenerze – dekoracje

Udekorowanie wesela na świeżym powietrzu zwykle rodzi trochę więcej komplikacji niż gdyby odbyło się w pomieszczeniu. Trzeba wziąć pod uwagę czynniki takie jak wiatr, co powoduje że ozdoby muszą być trwalsze i lepiej przymocowane. Oczywiście ulewa nie wchodzi w grę, więc zapoznajcie się z prognozą pogody, by nie było przykrej niespodzianki.

Tak jak każdy ślub, tak i ten plenerowy, potrzebuje motywu przewodniego. Trzeba zastanowić się nad kolorystyką oraz rodzajami kwiatów. Najlepiej wynająć specjalistów, którzy zajmą się całością profesjonalnie. Wtedy mamy pewność, że wszystkie elementy będą do siebie pasowały.

Ślub w plenerze – kwiaty

Na świeżym powietrzu dobrze sprawdzają się donice z kwiatami czy szklane tuby z różnymi dekoracjami, np. różami zatopionymi w wodzie. Mile widziane są także wianki, które świetnie będą się komponować z otaczają je przyrodą. Na podwyższeniach i postumentach można ustawić kosze z kwiatami białymi oraz w kolorze, który wybraliście jako główny, np. błękitnym. Jeśli chodzi o konkretne gatunki, dobrze sprawdzają się lilie i mieczyki – są wysokie i podkreślają doniosły charakter chwili. Oczywiście można zdecydować się na inne gatunki – jeśli skorzystacie z usług profesjonalisty na pewno doradzi Wam w kwestii całej oprawy ślubu w plenerze.