Ślub wiosną – dlaczego warto?

Wiosna jest piękną porą roku, a do tego wyjątkowo pasuje do momentu wejścia w związek małżeński. Wszystko budzi się do życia, widać pierwsze kwiaty, zwierzęta opuszczają swoje zimowe kryjówki. Wiosna jest symbolem nowego życia, radości i miłości. Wydaje się, że nie ma odpowiedniejszej pory na ślub.

Wiosna – czas kwiatów

Największą zaletą wiosny jest bogactwo natury. Mamy do wyboru wiele kwiatów sezonowych, można więc puścić wodze fantazji. Jeżeli marzą Wam się wspaniałe, kolorowe dekoracje z żywych roślin to wiosna jest najlepszą porą, by spełnić to marzenie. Dodatkowo takie dekoracje wyjdą nico taniej, gdyż jest to sezon na kwiaty. Tulipany, bez, krokusy czy konwalie – jest w czym wybierać.

Ślub wiosną – zalety

Pozytywnym aspektem wiosny jest też optymalna temperatura. Chłody zimy odeszły w niepamięć, a upały lata jeszcze nie nadeszły. Daje to dużo swobody w dobrze stroju: nie trzeba przejmować się tym, że i tak nie będzie widać sukni spod kilku warstw okryć ani bać się plam z potu.

Wiosna daje także wiele możliwości doboru menu ślubnego w przystępnej cenie. Jest to pora nie tylko kwiatów, ale także warzyw i owoców takich jak: sałata, rzodkiewka, szczypior czy botwinka. Warto więc postawić na świeże sałatki, surówki i lekkie zupy.

Sezon ślubny rusza pod koniec wiosny, więc wybierając początek tej pory roku możecie zaoszczędzić sporo pieniędzy. Wybór wymarzonego miejsca na wesele nie będzie też tak trudny jak latem.

Należy też pamiętać o ślubnej sesji zdjęciowej. Sceneria za oknem idealnie oddaje klimat i Wasze uczucia.

Ślub wiosną – o czym nie można zapomnieć?

Planując ślub kościelny wiosną, musicie wziąć pod uwagę dwie kwestie. Po pierwsze ważne jest, aby nie zaplanować go w okresie Wielkiego Postu. Jest to czas, kiedy księża ich nie udzielają. Po drugie, jeżeli marzycie o wkroczeniu w związek małżeński w Niedzielę Wielkanocną, zarezerwujcie termin z wyprzedzeniem – jest bardzo popularny. Wiąże się to z przekonaniem, że takie małżeństwo będzie szczęśliwe i trwałe.