Ślub zimą – jak go zorganizować?

Sezon ślubny trwa od połowy wiosny do wczesnej jesieni. Najwięcej par wybiera właśnie te pory roku na wstąpienie w związek małżeński. A co z zimą – najbardziej omijanym okresie w roku jeśli chodzi o śluby i wesela?

Ślub zimą – czy to dobry pomysł?

Pary, które z góry nie wykluczyły pory śniegów i wiatrów często zadają sobie to pytanie. Nie wiedzą, czy uda im się podołać trudnościom organizacyjnym. Nie chcą też źle wspominać własnego wesela ze względu na nieciekawą pogodę. Dodatkowo nie chcą, aby goście byli niezadowoleni. Jednak przy odrobinie wysiłku i planowania można wyprawić piękny ślub i wesele także zimą.

Ślub zimą – z czym trzeba się zmierzyć?

Planując ślub i wesele zimą trzeba pomyśleć o kilku rzeczach, które cieplejszą porą nie zaprzątałyby nam głowy. Po pierwsze należy zadbać o dodatkowe ciepłe okrycie. Będzie kilka momentów, w których trzeba chwilę wytrzymać na zewnątrz – lepiej więc mieć ze sobą ciepły płaszcz czy futro. Kolejną sprawą jest wybór sali: musi ona mieć sprawne ogrzewanie. Zapytajcie o koszta, aby na końcu nie okazało się, że musicie dodatkowo pokryć astronomiczny rachunek za ciepło. Planując sesję zdjęciową trzeba liczyć się z kapryśną pogodą w naszej strefie klimatycznej. Czasem prognozy nijak mają się do rzeczywistości i zrobienie ślubnych fotografii trzeba będzie przełożyć na inny termin.

Ślub zimą – zalety

Najszybciej zauważanym plusem ślubu tą mroźną porą jest duża swoboda w doborze daty ceremonii. Zimą sale nie są tak oblegane, więc można wybrać czas, który odpowiada najbardziej. Jest też większa szansa na niższą cenę – z właścicielem zawsze można trochę się potargować. Niezaprzeczalnym plusem zimowych wesel jest piękna sceneria. Jeśli za oknem będzie śnieg, sesja zdjęciowa będzie mieć bajeczny klimat. Plusy dostrzegą także wasi goście: łatwiej jest dostać urlop w tym okresie, więc spodziewajcie się sporej frekwencji. Przyjemniej jest także szaleć na parkiecie, gdy jest chłodniej. Dodatkowo potrawy na stołach będą dłużej świeże, a lody i desery nie będą się rozpuszczać w mgnieniu oka. Jeśli więc marzy Wam się ślub i wesele w bajecznej zimowej scenerii, nie zastanawiajcie się i zróbcie to!